Flavocel

Flavocel je bioinformačný prípravok vyrobený z koncentrovaného extraktu ibišteka sudánskeho (135 mg/tableta), obohatený o vitamín C (200 mg/tableta) a špeciálnu zmes éterických olejov. Zmes éterických olejov podporuje účinky ibišteka a súčasne pomáha činnosti pľúc a priedušiek. Skladá sa z výťažkov eukalyptu, grepu, kardamómu, kopajvy a guajaka a má antimikrobiálne, antivírusové a antibakteriálne účinky.

Obj. čislo:
26

22,50 €

+ -

Flavocel

Flavocel je bioinformačný prípravok vyrobený z koncentrovaného extraktu ibišteka sudánskeho (135 mg/tableta), obohatený o vitamín C (200 mg/tableta) a špeciálnu zmes éterických olejov. Zmes éterických olejov podporuje účinky ibišteka a súčasne pomáha činnosti pľúc a priedušiek. Skladá sa z výťažkov eukalyptu, grepu, kardamómu, kopajvy a guajaka a má antimikrobiálne, antivírusové a antibakteriálne účinky.


Bioinformácie

Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace frekvencie podkôrových centier mozgu, regulujúce vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.


Energetické pôsobenie Flavocelu podľa princípov TČM

Flavocel harmonizuje predovšetkým energetické dráhy obličiek, močového mechúra, troch žiaričov, pľúc, srdca a sleziny. Pomáha tak riešiť problémy vzťahujúce sa k nedostatočnej funkciu príslušných orgánov. Ide o biologicky vysoko aktívny prípravok, ktorý sa dá veľmi dobre kombinovať s ostatnými produktmi Energy.

Flavocel môže pomôcť v období chrípkových epidémií, pri rekonvalescencii organizmu, aj proti pôsobeniu oxidačného stresu v živote každého človeka. Má široké použitie nielen vďaka všeobecne uznávaným účinkom vitamínu C, ale aj vďaka obsahu rastlinných polyfenolov z ibišteka sudánskeho.

Ibištek sudánsky (Hibiscus sabdariffa) je bohatým prírodným zdrojom vitamínu C, organických kyselín, polysacharidov, fytosterolov a flavonoidov. Extrakt z ibišteka má silný antibakteriálny efekt. Môže dokonca zastavovať aj rast baktérie spôsobujúcej tuberkulózu (Mycobacterium tuberculosis). Pôsobí proti horúčkam a kŕčovitým sťahom svalstva maternice a čriev, utišuje kašeľ a má mierne sedatívne účinky. Vo vyšších dávkach eliminuje črevné parazity a nežiadúce mikroorganizmy. Celkovo osviežuje organizmus, znižuje krvný tlak, zmierňuje opuchy a podporuje vylučovanie žlče. Rastlinné farbivá (flavonoidy) spolu s vitamínom c „vychytávajú“ voľné radikály, čím brzdia oxidačné procesy v bunke, ktoré vedú k jej starnutiu. Obsiahnuté fytosteroly znižujú hladinu cholesterolu v krvi, pomáhajú pri rozpade močových kameňov a rozpúšťajú artériosklerotické pláty v cievach. Vzhľadom na vysoký obsah ovocných kyselín má výťažok z ibišteka ľahko preháňavý a diuretický efekt. Priaznivo účinkuje proti zápalu močových ciest, močového mechúra, obličiek a prostaty. Posledné výskumy dokazujú ochranný vplyv na srdce a cievy.

Flavonoidy, ktoré patria do skupiny látok nazývaných polyfenoly, sa dávajú do súvislosti so znižovaním výskytu závažných chorôb (nádorové ochorenia, kardiovaskulárne choroby, diabetes a i.). Sú prakticky vo všetkých rastlinných bunkách a spravidla sprevádzajú vitamín C, pri ktorom plnia úlohu akéhosi osobného strážcu. Chránia ho nielen pred poškodením prostredníctvom oxidačných procesov, ale súčasne výrazne zvyšujú jeho schopnosť vstrebávania a účinnosť. Tieto dve látky sú názorným príkladom tzv. synergického pôsobenia, pretože ich spoločný účinok je mnohonásobne vyšší, než keby sa užívali každá zvlášť. Prírodné flavonoidy majú množstvo blahodárnych farmakologických vlastností, napríklad silné antivírusové, antioxidačné, antibakteriálne a protizápalové účinky. Pozitívne ovplyvňujú metabolizmus cholesterolu a tukov v organizme a znižujú riziko vzniku artériosklerózy, diabetes, infarktu a mozgovej mŕtvice. Niektoré štúdie navyše naznačujú, že príjem potravín obsahujúcich určité polyfenoly môže chrániť organizmus pred niektorými formami nádorov (predovšetkým rakoviny pľúc, tráviaceho traktu, rakoviny prsníka a sliznice maternice u žien a rakoviny prostaty u mužov)

Vitamín C je dôležitým doplnkom stravy, pretože ľudské telo si ho nedokáže „vyrobiť“ samo. Vo Flavoceli je ľavotočivá (v prírode sa prirodzene vyskytujúca) forma vitamínu C s vysokou schopnosťou vstrebávania a priaznivým vplyvom na organizmus. Vitamín C sa zúčastňuje mnohých metabolických reakcií. Je nevyhnutný pre rast a regeneráciu zubov, ďasien, väziva, ciev a kostných buniek. Zvyšuje imunitu prostredníctvom stimulácie tvorby protilátok, pôsobí antioxidačne a umožňuje činnosť rôznych enzýmov v tele. Dokáže naviazať niektoré toxíny, čím obmedzuje ich negatívny dosah. Je potrebný aj pri hojení rán. Zlepšuje tvorbu hormónov nadobličiek a kolagénu, znižuje hladinu cholesterolu a pomáha pri vstrebávaní železa z potravy. Celkovo udržiava organizmus v dobrej kondícii. Pri chrípkových ochoreniach, v období rekonvalescencie a u fajčiarov sa vo všeobecnosti odporúča zvýšiť príjem vitamínu C. Nedostatok vitamínu C spôsobuje skorbut, anémiu a býva príčinou opuchov ďasien, slabosti, únavy a krvácania z nosa. Je výhodnejšie užívať vitamín C v niekoľkých menších dávkach, než ho konzumovať vo veľkom množstve naraz. Jeho nadbytok sa vylučuje močom bez využitia v organizme.

Pridané éterické oleje obsahujú veľké množstvo látok stimulujúcich nervový systém. Svojím pôsobením môžu ovplyvniť emocionálne rozpoloženie jedinca a činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním. Éterické oleje pôsobia priamo alebo preventívne aj u samotných rastlín. Mnohé z účinných látok zaisťujú ochranu rastliny a jej povrchu proti škodcom, plesniam, baktériám, dokonca aj proti toxínom a chemickým látkam. Všetky silice majú antimikrobiálne účinky, niektoré majú navyše aj protiplesňové a imunomodulačné vlastnosti.

Flavocel

je bohatým zdrojom vitamínu C, organických kyselín, polysacharidov, fytosterolov a flavonoidov
vhodný pri nachladnutí, chrípke, angíne a problémoch s prieduškami

Použitie Flavocelu:

- nachladnutie, chrípka, angína a problémy s prieduškami
- obličkové a močové kamene
- dna
- vysoký krvný tlak
- opuchy
- alergia
- anémia
- celková slabosť a únava
- kŕče čriev, brucha, žalúdka, maternice, pľúc a pod.
- zápcha
- artérioskleróza
- znížená imunita
- parazity v črevách
- podpora činnosti srdca a kostnej drene
- výživa a regenerácia zubov, ďasien, ciev a kostných buniek
- zlepšenie vstrebávania železa
- zníženie cholesterolu v krvi
- podpora metabolizmu proteínov
- podpora tvorby hormónov nadobličiek, kolagénu a väziva
- aktivovanie činnosti enzýmov
- pozitívny vplyv na zápal močových ciest, močového mechúra, obličiek a prostaty

Odporúčané dávkovanie:

Dospelí: 1–2 tablety denne

Deti (od 3 do 12 rokov): 1/2 tablety denne

V oboch prípadoch nasleduje po 3 týždňoch užívania 1 týždeň prestávka.

Upozornenie:

Flavocel neobsahuje cukor, takže je vhodný aj pre diabetikov! Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Ukladajte mimo dosahu detí. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote 10–25 °C, chráňte pred mrazom.