Cytosan Inovum

Tento výrobok je bioinformačný širokospektrálny regeneračný prípravok s obsahom zmesi humínových látok, silymarínu, kyseliny jantárovej a zeleného ílu.
Cytosan Inovum harmonizuje predovšetkým dráhy hrubého a tenkého čreva, žalúdka, pečene, žlčníka, sleziny a riadiacu dráhu.

Obj. čislo:
361

41,20 €

+ -

Cytosan Inovum

Humát a lignohumát sú zmesi humínových a fulvových kyselín a ich draselných solí. Ide o zložité organické zlúčeniny s veľkou molekulárnou hmotnosťou, ktoré vznikajú postupným rozkladom organickej treťohornej hmoty za prístupu kyslíka na miestach vzniku hnedého uhlia a rašeliny. Ide o mimoriadne bioaktívne látky s vysokou chemickou reaktivitou, výnimočnými regeneračnými účinkami na celý organizmus a jeho energetický systém. Humáty majú schopnosť viazať tzv. chelátovou väzbou na seba predovšetkým ťažké kovy (Pb, Hg, Cd), voľné radikály, jedy a toxické látky, ktoré potom organizmus vylúči. Pôsobí aj proti rozvoju plesní a niektorých vírusov a baktérií v tele. Detoxikačný proces je spojený s lepším okysličením buniek a prebieha v celom tele a vo vnútri orgánov, nielen na ich povrchu. Humáty sú silné imunostimulanty s ochranným biologickým efektom. Humáty chránia bunky pred rôznymi druhmi žiarenia vrátane rádioaktívneho a UV. Humínové látky majú vplyv na spomalenie rozvoja niektorých typov rakoviny, pretože podporujú reparačné procesy DNA. Znižujú zrážanlivosť krvi, a preto sú vhodné na prevenciu infarktu myokardu a mozgovej mŕtvice. Pomáhajú rýchlejšiemu rozpúšťaniu krvných zrazenín a znižujú riziko vzniku pooperačných zrastov. Ich výrazný efekt sa prejavuje aj pri ženských ťažkostiach hormonálneho charakteru a problémoch s kolísavou hladinou estrogénu. Humáty majú predovšetkým ochranný vplyv na črevá. Sliznicu čreva dôkladne čistia odstraňovaním zápalových ložísk a zároveň pokrývajú ochranným mikrofilmom, ktorý zabraňuje ich poškodeniu a prieniku toxických látok a ťažkých kovov do krvného obehu.

Silymarín je súhrnný názov pre rastlinné flavonoidy, ktoré sa získavajú zo semien pestreca mariánskeho (Silybum marianum) a pomáhajú ochraňovať a regenerovať pečeňové bunky. Ochranný účinok silymarínu je daný predovšetkým stabilizáciou bunkových membrán a priaznivým ovplyvnením činnosti pečeňových buniek. Tlmí účinky niektorých pečeňových jedov, odstraňuje z tela voľné radikály, uľahčuje vylučovanie žlče a utišuje kŕče. Prostredníctvom svojej horkej podstaty podporuje metabolizmus a trávenie.

Kyselina jantárová je obsiahnutá nielen v jantári, ale je to bežná zložka prakticky všetkých rastlinných a živočíšnych tkanív. Hrá dôležitú úlohu v bunkovom metabolizme, aktivizuje činnosť všetkých orgánov, má regeneračné účinky na bunky a zvyšuje vstrebávanie železa v organizme.

Zelený íl je čistá prírodná bioaktívna látka so širokým spektrom použitia. Tvoria ju oxidy kovov a množstvo minerálov dôležitých pre ľudský organizmus. Má schopnosť absorbovať toxické látky, vstrebávať patogénne zárodky, eliminovať následky nadmerného žiarenia, uvoľňovať svalové napätie a odstraňovať bolesti, pôsobiť protizápalovo, hojiť popáleniny a dodávať telu dôležité minerály. Íl sa v zažívacom trakte nevstrebáva a prirodzene sa vylučuje z organizmu. Jeho účinok je teda izolovaný na oblasť celej tráviacej trubice.

Špecifiká účinku Cytosanu Inovum
Cytosan Inovum má výrazný vplyv na detoxikáciu tráviaceho traktu a zásobenie organizmu minerálmi a stopovými prvkami.

Použitie Cytosanu Inovum

bakteriálne a vírusové infekcie (vírus herpes, cytomegalovírus, Helicobacter pylori atď.)
detoxikácie plesní a kvasiniek (Candida albicans alebo iné druhy)
výrazný protizápalový imunostimulačný účinok
zápalové stavy slizníc tráviaceho traktu - ústnej dutiny, hltanu, žalúdka, tenkého a hrubého čreva (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, hnačkové ochorenia)
žalúdočné a dvanástnikové vredy
lupienka, ekzémy, vyrážky, akné
prevencia kardiovaskulárnych chorôb
hormonálne poruchy, nepravidelná menštruácia, klimakterické ťažkosti
prevencia vzniku osteoporózy
chronický únavový syndróm a nedostatok energie
regenerácia pečene po prekonanom alebo prebiehajúcom infekčnom pečeňovom ochorení (žltačka, mononukleóza, …)
na ochranu pečene pred pôsobením pečeňových jedov a na regeneráciu už poškodených pečeňových buniek (cirhóza, steatóza, …)
onkologické ochorenia, rádioterapia (prevencia recidívy)
parodontóza a zvýšená kazivosť zubov
ochrana proti voľným radikálom a starnutiu buniek
hĺbková detoxikácia organizmu, čistenie krvi
na regeneráciu a ochranu buniek pred pôsobením ťažkých kovov, jedov a toxických látok zo životného prostredia
zníženie účinkov stresu a záťažového životného štýlu na organizmus
celková stabilizácia organizmu

Zloženie:
Cytosan Inovum: lignohumát, rašelinový humát, silymarín, zelený íl a kyselina jantárová

Balenie: 90ks kapsúl

Dávkovanie:
Dospelí a deti od 12 rokov – 1–2 kapsuly denne, na rýchlu aktiváciu možno až 3 kapsuly denne.
Deti od 6 do 12 rokov – 1 kapsula denne.
Deti od 3 do 6 rokov – 1/2 kapsuly denne v teplom čaji sladenom medom.
Nie je určené pre deti do 3 rokov.
Po 2–4 týždňoch užívania je nevyhnutná 1 týždeň prestávka.
Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.