Tribulus terrestris

Drobná chlpatá liečivá rastlina pôvodne pochádza z pieskových morských pobreží Číny a Japonska. Odtiaľ sa rozšírila do suchých oblastí celého sveta. Hoci ide o typický plevel, zámerne sa pestuje aj pre farmaceutický priemysel. Má totiž veľmi široké spektrum použitia a množstvo pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Rastlina je známa predovšetkým ako prírodný prostriedok na stimulovanie sexuálnych funkcií a úpravu hladiny pohlavných hormónov, alebo ako afrodiziakum.

Obj. čislo:
415

9,80 €

+ -

Tribulus terrestris

(Kotvičník zemný)

Pôvod: Bulharsko

Časť rastliny: vňať

Spôsob prípravy: Vriacou vodou zaliať približne 0,5 g sušenej vňate na každých 30 kg telesnej hmotnosti a nechať 15 minút lúhovať.

Účinky a obsahové látky: Kotvičník zemný obsahuje vo svojich nadzemných častiach predovšetkým steroidné saponíny, alkaloidy, glykozidy, flavonoidy, triesloviny a živicu. Ďalej je v ňom pomerne veľké množstvo minerálnych látok a vitamín C. Kotvičník sa používa pri chorobách obličiek a močového mechúra, zlepšuje trávenie a znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Výrazne prispieva k prevencii kardiovaskulárnych chorôb, pretože pôsobí proti zhlukovaniu krvných doštičiek a tvorbe trombov. Ovplyvňuje metabolizmus živín a upravuje hospodárenie s vodou, ale najvýznamnejší a najviac preštudovaný je jeho účinok na liečbu neplodnosti u mužov aj u žien. Vďaka obsahu prírodných steroidných látok (fytosterolov) stimuluje tvorbu vlastných androgénnych a estrogénnych hormónov (testosterónu a estrogénu), čím ovplyvňuje libido a potenciu. Pomáha aj pri zväčšení prostaty a klimakterických ťažkostiach.

Použitie:
– pôsobí močopudne
– zvyšuje vylučovanie žlče a žalúdočných štiav
– znižuje krvný tlak a pomáha pri prevencii a liečbe kardiovaskulárnych chorôb
– priaznivo ovplyvňuje metabolizmus tukov a cukrov, vhodný doplnok pri diabetes
– zlepšuje regeneračné schopnosti organizmu po chorobe alebo pri vyčerpaní
– zabraňuje zadržiavaniu vody v tele
– pôsobí analgeticky
– potvrdený účinok pri liečbe pohlavných a reprodukčných chorôb
– zvyšuje sexuálnu výkonnosť
– spomaľuje starnutie

Kontraindikácie:
Nie je určené pre deti do 6 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Neužívať pri chudokrvnosti.

Balenie: 105g sypaného čaju